11 July 2011

12) Kaheteistkümnes

09-07-2011 toimusid Iirimaa Connemaris ultrajooksu maailmameistrivõistlused maastikul. Distants 70km.
Meestest võitis jooksu ajaga 6tundi 39minutit ja 07sekundit prantslane Erik Clavery, teisena lõpetas Jason Loutitt Kandast ajaga 6tundi 40minutit ja 32sekundit, kolmas koht kuulus ajaga 6tundi 47minutit ja 50sekundit prantslasele Patrick Bringer. Esimest korda oli kuueliikmelise seltskonnaga esindatud ka soomlased. Parima tulemuse eest hoolitses ajaga 7tundi 32minutit ja 24sekundit 70km raja läbinud Tomi Halme, kes sai üldkokkuvõttes 26 koha, (esindatud meeskondade arvestuses 23). Leedulane Gediminas Grinius jooksis ennast 29. (34) kohale ajaga 7tundi 46minutit ja 44sekundit.
Sama pika distantsi naiste võitjal prantslannal Maud Gobert´il kulus raja läbimiseks aega 7tundi 41miutit ja 31sekundit, teisele kohale jooksis itaallanna Cecilia Mora, aeg 7tundi 50minutit ja 02sekundit, kolmandaks tuli Inglismaad esindav Lucy Colquhoun ajaga 7tundi 57minutit ja 20sekundit.