15 August 2011

15) Viieteistkümnes

Kui möödunud (6-7.08) nädalavahetus oli Eestis ühe ultrajooksu nädalavahetus, siis soomlastel oli super ultrajooksunädalavahetus. Nimelt toimus Soomes sedakorda suisa kolm ultrajooksu, milledest üks algas juba reede pärastlõunal. 05.08.2011 kell 1400 anti Kaustisel start Soome esimesele 48tunni jooksule. Lisaks sellele oli Kaustisel võimalus startida laupäeval alanud 24tunni ja pühapäeval alanud 6tunni jooksule. 48tunni jooksu võitis 373,142 jooksukilomeetrit kogunud Jari Tomppo klubist Endurance. Naistest võitis 304,675 kilomeetrit läbida suutnud Outi Siimes.
Lappajärvel leidis 06.08.2011 aset 68,8 kilomeetri pikkune Kivitippu-ultra, mille võitis ajaga  5.00.02 Klasila Janne. Naiste kiirem oli Anne Rauhamäki ajaga 7.15.13.
Kuid see ei olnud veel kõik. Peräkylän Ponnistuse nimeline klubi korraldas 06.08.2011 Helsingis Paloheinäs klubi 100 km jooksu lahtised meistrivõistlused ehk Masokistin Unelma (Masohhisti Unelm). Jooksu, mille võitis ajaga 7.56.31 Tapio Talvitie osales ka kaks eestlast Ailar Nirgi, kes saavutas ajaga 9:16:09 neljanda koha ning Soomes elav Tõnu Illaru, kes läbis distantsi ajaga 11:11:00 ja oli kokkuvõttes 10nes. Naiste võit läks ajaga 10:05:45 Ritva Vallivaara-Pastole.