27 June 2011

10) Kümnes

Ultrabalaton

Ajal mil paljud eestlased alles taastusid pidutsemisest või  jätkasid jaanipidutsemist või üritasid sellest väljuda, toimus Ungaris üks Euroopa tuntumatest ultrajooksudest - UltraBalaton. Raske katsumuse suutis esialgsetel andmetel lõpetada 98 individuaaljooksjat ja 201 võistkonda. Jooksu võitis ajaga 19tundi 39minutit ja 56sekundit sloveen Boris Ivanovič. Soomlane Tero Hyppölä saavutas ajaga 21tundi 07minutit ja 10sekundit, kõrge ja austustvääriva neljanda koha. Naiste arvestuses võidutses dr Lubics Szilvia Ungarist, kes läbis ümber Balatoni järve kulgeva 212km raja ajaga 24tundi 30minutit ja 39sekundit. Naiste arvestuses sai hinnalise kolmanda koha soomlanna Antell Tarja, ajaga 28tundi 22minutit ja 56sekundit. Viimasena mahtus 32tunnise kontrollaja sisse slovakk Fazekas Jįnos ajaga 31tundi 56minutit ja 52sekundit.
Võistkonnad läbisid 212km trassi, teatejooksu põhimõttel ning tegid seda tunduvalt kiiremini kui individuaaljooksjad. Võidutses võistkond nimega Dover The Best millel kulus raja läbimiseks 12tundi 23minutit ja 04sekundit. Võistkonna liikmete arv  2-10 liiget. Kõne all olevas võistkonnas oli liikmeid igatahes alla 6e, kuna kuulus kategooriasse M5, mis tähistas võistkonda, kus liikmeid 3-5. Joosta sai veel ka paaridena (M/F2) ja 6-10 liikmeliste võistkondadena (M/F10).